Židinio / krosnelės priežiūra

pic-do
Kiekvieną daiktą, kad jis tarnautų tinkamai ir ilgai , reikia prižiūrėti.

Visų pirma, židinio nepriežiūra ne tik mažina jo efektyvumą, bet ir gadina jo estetinę išvaizdą. Tinkamai besirūpinant krosnele ar židiniu ir atrodo, ir veikia kaip ką tik nupirktas. Pirmiausia, reiktų atkreiptį dėmėsį  į tai , kuo periodiškai būtina pasirūpinti . Vieni iš pagrindinių elementų būtų – stiklas , suodžiai bei pelenai , krosnelės ar židinio vidus ir kaminas.

Pelenai

Taigi , kalbant apie pelenus , reiktų neleisti židinyje prisikaupti pelenams. Susikaupę pelenai ne tik trukdo oro cirkuliacijai, kuri blogina ugnies degimą, taigi tuo pačiu momentu ir židinio efektyvumą, bet tuo pačiu ir padaro jį ne tokiu estetišku. Atkreipkite dėmėsį į tai ,kad krosnelę ar židinį reikia valyti bent jau vieną kartą į metus. Žinoma, priklausomai nuo to, kaip dažnai juo naudojamasi. Taip pat niekada nenaudokite užsidegimą skatinančių medžiagų – sauso spirito, benzino. Ugnį geriausia uždegti natūraliai – uždaroje patalpoje, turint gerų pliauskų, tai niekuomet nebus varginantis užsiėmimas.

 

Apie tai kur dėti pelenus skaitykite čia

 
Suodžiai ant stiklo atsiranda tik tuo atveju, jeigu degimo temperatūra yra per žema arba malkų deginimo periodas buvo per trumpas.
Išvalyti židinio ar krosnelės stiklą nėra sudėtinga. Galima tai padaryti su specialiu stiklų valikliu , pelenų valikliu ar net laikraščio skiaute . Tačiau atminkite tai , kad krosnelė ją valant turi būti šalta. Jeigu reikia, nuvalykite korsnelę su drėgna šluoste,bet tik tada, kai krosnelė bus visiškai šalta. Būkite atsargūs rinkdamiesi valymo medžiagas, nes valymo priemonėse esančios rūgštys gali pažeisti dažus.
Taip pat vertėtų atsiminti, kad bent jau kas kelis metus, o geriausia – kas metus, reikėtų išsivalyti savo kaminą.
To reikia ne tik efektyvumo, bet ir saugumo sumetimais – kamine  dideliais kiekiais susikaupusios smalkės gali užsidegti ir taip padaryti labai daug nemalonumų.  Prisiminkite , kad Jei židinį ar krosnelę kūrenate aukštos kokybės briketais ar gerai išdžiūvusiomis malkomis, tai kaminas ilgesnį laiką išliks švarus. Jeigu turite emaliuotą krosnelę, naudokite drėgną šluostelę muilą  ir būtinai prisiminkite, kad krosnelę valyti galima tik tada,kai krosnelė yra šalta. Naudokite. Nepamirškite išvalyti visą muilą prieš tai, kai vėl uždegsite krosnelę. Emalė yra tvirta medžiaga.

Krosnelės naudojimas. apie tai plačiau skaitykite čia