Ketaus indai – sveikesniam ir skanesniam maistui

img_4000Ketaus indai žinomi savo ilgaamžiškumu, gebėjimo atlaiko aukštą temperatūrą  ir išlaikyti šilumą, todėl puikiai tinka intensyviam naudojimui. Ketaus keptuvė – geriausias pasiūlymas tiems, kurie mėgsta gaminti ant ypatingai karšto paviršiaus. Puikiai tinka kepti kepsniams, troškiniams ar gamybai orkaitėje. Tačiau šie indai reikalauja tinkamos priežiūros.

 
  • Pirmiausia, vos įsigijus, ketaus indų naudoti nepatartina. Dažnais atvejais keptuvės būna padengtos drėgmei atspariu tepalu, kad nerūdytų. Šie indai linkę rūdyti, bet tik tuo atveju jei jie yra neprižiūrimi. Taigi ką tik įsigytą keptuvę geriausia nudeginti iš visų pusių ant didelės kaitros arba nušveisti. Ketaus indams valyti reikalingi trys pagrindiniai daiktai – karštas vanduo, šepetys ir rupi druska. Naują keptuvę reikia gerai nušveis
 
  • Po naudojimo ketaus indų nepatartina plauti: kuomet maistas iškepa, jį išimame, keptuvę po karštu vandeniu iššveičiame šepečiu, nusausiname ir įkaitiname ant ugnies, kad paskutiniai vandens lašeliai nugaruotų. Galima dar šiltą keptuvę sluoksneliu aliejaus sutepti po to.
 
  • Prisiminkite, kad šių indų geriau neplauti indaplovėse bei plovimui nenaudokite šarminių plovimo priemonių. Svarbiausia kruopščiai nusausinkite indus po kiekvieno plovimo. Tais atvejais, kai naudojote plovimo priemones, indą rekomenduojame ne tik nusausinti, bet ir ištepti augaliniu aliejumi. Jokių būtų ketaus induose nepalikite maisto likučių, nes nuo bet kokios drėgmės juose gali atsirasti rūdžių.
 
  • Dar vienas ketaus indų naudojimo pliusas yra tas, kad jūs išvengiate kontakto su kenksmingomis medžiagomis, kurių yra nepridegančių keptuvių dangoje. Kenksmingosios medžiagos garų pavidalu formuojasi, jeigu tefloninė keptuvė kaitinama ant stiprios ugnies. Jų gali patekti ir į maistą, jeigu naudojama keptuvė, kurios paviršius yra pažeistas. Beto, ketaus indai ne tik, kad neišskiria kenksmingų medžiagų, bet ir gali maistą papildyti geležimi. Geležies deficitu skundžiasi daugybė pasaulio žmonių, ypač moterų.